אולם אירועים / קייטרינג – חלק ראשון

מלווים אותנו מתחילת החיים ועד סופם, ומתחילים באירוע הראשון שהוא אירוע לידתנו. שאנו נוהגים לציינם על ידי חגיגה הם משמחים המציינים בדרך כלל שלבי מעבר שונים במהלך חיינו, ומקבילים בעצם לטקסים שבחברות הקדומות או בשבטים.
טובים מצריכים תכנון רב, מאמצים ולעיתים גם השקעה לא מבוטלת של כספים, הן מצד בעל השמחה והן מצד האורחים בהגעה, השתתפות בשמחה וקניית המתנות, על כן כדאי לתכננם בקפידה.
ישנם סוגים רבים של, כל אדם וסוג האירוע שמתאים לו ותפור על מידותיו. יש דלי תקציב ועתירי תקציב, מרובי או מעוטי משתתפים, באולם או גן או בחיק הטבע או בבית המארחים, וכן קיימת האופציה של הפקות מיוחדות שמעלות היום חברות ארגון רבות.
מה שמאפיין באופן כללי הוא הרצון לציין משהו משמעותי בחייו של בעל האירוע, הרצון לשתף בכך אנשים קרובים ואהובים, אנשים מהעבודה, מכרים שונים, ולעיתים אנשים שפשוט הוזמנת בעבר שלהם.
תכנון של אירוע הוא תהליך שמורכב ממספר שלבים.
השלב הראשון המומלץ הוא לשבת לבד או עם בן/בת הזוג ולחשוב מה השאיפות שלכם, מה מתאים לכם באירוע הספציפי שלכם, מבחינת תקציב, סדרי גודל, אופי המקום ומספר המוזמנים. בשלב השני, תוכלו להתייעץ עם מארגן מיומן או להיות אתם מארגני של עצמכם. השלב הבא יהיה שלב “מחקר השטח”, ויכלול בדיקה בשטח של מקומות פוטנציאליים שעורכים, ומתאימים פחות או יותר לצרכים ולרצונות אותם גיבשתם עד לשלב זה.
צאו ובדקו אולמות וגני שאליהם אתם נוטים והם קרובים לליבכם, התרשמו בעצמכם מהתפריט, מהמוזיקה או הדיג’יי, והכי חשוב: דברו עם בעל המקום ועם כמה מאנשי הצוות, אנשים שמיומנים בארגון אירועים מקצועיים.
בסופו של דבר, “כימיה” טובה עם בעלי המקום היא אינדיקציה טובה לגבי ההתאמה של אופיו לצרכיכם, חשוב לבדוק כמה סבלנות יש לבעלי המקום, האם הם קשובים לצרכיכם ושמחים להפיק אירועים שמניבים לקוחות מרוצים, או שמא הם נכנסים מהר ללחץ ומנסים למכור כמה שיותר מהר.
לאחר בדיקה של כמה אתרי מהסוג שמתאים לכם, אתם תתחילו לקבל מושג לגבי מה שקיים, לחוש את השטח, ולהבין יותר גם בפרטים הקטנים. חשוב להקשיב ולהתייעץ, אולם היו אתם הפוסקים האחרונים לגבי הדברים שחשובים לכם. בשלב זה, תנו לדברים קצת לשקוע, והמתינו מעט עם כל האינפורמציה החדשה שאגרתם אודות ארגון, אודות המקומות ועורכי השונים.

עוגיות שוקלד