אירגון אירועים מיוחדים – המשך מאמר

השלב הבא הוא שלב בדיקת השטח, הכולל בדיקה של מקומות אפשריים לעריכת, שמתאימים בגדול לדרישות שלנו עד כה.
נבדוק אולמות וגני שאנו מרגישים שתואמים את טעמנו, נתרשם מהתפריט, מהמוזיקה, הלהקה או הדיג’יי, ומה שהכי חשוב: כדאי לדבר עם בעל המקום עצמו ועם כמה מאנשי הצוות שלו בכדי לחוש את אווירת המקום בצורה טובה יותר.
כך נוכל לראות כמה סבלנות יש לבעלי המקום להקשיב לצרכיכם, האם הם מנסים רק למכור וכמה שיותר, או שמא הם קשובים לצרכיכם, סבלניים ומעוניינים באמת להפיק שיוציאו לקוחות מרוצים.
אחרי שלב “מחקר השטח”, נוחו מעט עם כל המידע החדש שצברתם אודות עריכת, בעלי האולמות והמקומות השונים, והניחו לדברים מעט לשקוע. בשלב זה, כדאי לבדוק עוד מספר מקומות שעורכים , ולו בכדי לחזק תחושה שכבר הייתה שם קודם, או בכדי להיות מופתעים ממקום חדש שעושה לפתע רושם טוב יותר מכל הקודמים, מעבר למה שתיארתם לעצמכם.
כעת תוכלו להחליט על פי כל הממצאים וההתרשמויות שאגרתם, על מקום אחד שככל הנראה הוא הנבחר עבורכם. דברו עם בעלי המקום וספרו על החלטתכם, ציינו את המקום כאופציה ראויה עבורכם לעריכת, ועד כמה הוא מתאים בפרט לאירוע שלכם.
כעת הגעתם לשלב האחרון, שעוסק בכל הפרטים עצמם של תכנון האירוע במקום שנבחר, אך הפעם, בשיתוף עם אנשי מקצועיים מהמקום שבחרתם, שיוכלו לעזור לכם בתכנון האירוע שלכם, על פי מידת העזרה שרצויה לכם.
ככל שתארגנו יותר במהלך חייכם, כך תיעשו יותר מיומנים בתכנון ועריכת אירועים, תדעו טוב יותר להכיר את עצמכם ולתכנן שיותר ויותר יתאימו לכם ולאופייכם. ככל שתצליחו לתכנן אירוע שמתאים לכם אישית יותר, כך סביר שגם יותר תיהנו, אתם ואורחיכם.
אל תשכחו, אמורים להיות דבר כייפי ושמח, ולא כאב ראש אחד גדול …. על כן, אסיים בברכה שיהיו של שמחה, כאלה שתואמים את טעמם האישי של בעלי השמחה, ושמשקפים היטב את המאוויים והיכולות שלהם.  

עוגה