אירגון אירועים מיוחדים – חלק ראשון

ארגון והשתתפות בהם הינם חלק בלתי נפרד מחיינו כאנשים החיים בחברה. במהלך חיינו, נשתתף במאות , חלקם שאנו ארגנו, ורובם הגדול . אליהם הוזמנו להשתתף כאורחים. באופן כללי נחלקים לשתי קטגוריות: עסקיים וכן פרטיים.
עסקיים הינם שנערכים במסגרת מקום העבודה, החברה בה אתם מועסקים. הם יכולים לכלול ימי כייף, ימי עובדים מתוכננים, לחגים, מסיבות לעובדים, אירועי השקה שונים, ויש אף כנסים וימי עיון שיכולים להיות מאורגנים בתור.
פרטיים יכללו בדרך כלל שמחות שאנו רוצים לחגוג אותן ולשתף בהן קרובים משפחה, חברים ומכרים, בדרך כלל לציון משמעותיים בחיינו כחתונה, ימי הולדת, ברית מילה, בר/בת מצווה, מסיבות רווקים, אירוסין, וכדומה. עסקיים יאורגנו בדרך כלל על ידי אנשי משאבי האנוש של החברה, בשיתוף עם חברת הפקת אולי, או בהתייעצות עם מארגני מהלוקיישנים עצמם.
פרטיים לרוב יאורגנו על ידי בעלי השמחה עצמם, בשיתוף עם יועצי הפקה לעיתים, אבל לא תמיד.
כך יוצא, שארגון פרטיים נעשה על ידי בעלי השמחה, שבדרך כלל אינם מצויים בפרטים של הפקת ובמה שמצוי בשטח, ועל כן המשימה קשה ואתגרית ודורשת מאמצים רבים עבורם.
אמנה להלן כמה טיפים שיוכלו אולי להקל על מארגני פרטיים (בעלי השמחה), ושיסבירו כיצד כדאי לגשת לכל הנושא של תכנון האירוע הרצוי לכם וממה בכלל להתחיל: תכנון אירוע הינו תהליך בעל כמה שלבים.
ראשית, נשב לבד או עם בן/בת הזוג ונתכנן מה לנו מתאים בכדי לציין את האירוע הפרטי שלנו, מבחינת תקציב, מספר המוזמנים, אופיו של המקום הרצוי וסוג אווירה רצויה. בשלב השני, כדאי להתייעץ עם מפיק מקצועי או שנהיה אנחנו מארגני האירוע של עצמנו.

אירועים